Zasoby po wykładzie

Drodzy! Dziękuję Wam bardzo za udział w piątkowym wykładzie; wystąpienie przed Wami było dla mnie zaszczytem. Poniżej zamieściłem trochę przydatnych zasobów. Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z produktywnością, pracą w naszej szkole, czy czymkolwiek innym, piszcie śmiało na mojego maila: hello@antoszek.me.

Notatki z wykładu

Zamieszczam na początku mapę myśli, którą stworzyłem na początku zeszłego roku jako pewien "drogowskaz" dla osób szukających mądrej pracy w naszej szkole. Jest ona dość hasłowa, więc jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie!

-> Mapa myśli <-

Narzędzia

Lista zadań

Todoist

Todoist jest w mojej opinii najlepszym i najprostszym narzędziem do zarządzania zadaniami; polecam go absolutnie każdemu. Idealnie balansuje on prostotę i funkcjonalność. Sam korzystałem z niego codziennie przez ponad dwa lata. Pomógł mi on w wyrobieniu kilku bardzo przydatnych zasobów.

-> Zobacz Todoist tutaj <-

Microsoft To-Do

Jest to całkowicie darmowa i troszkę mniej zaawansowana konkurencja Todoista. W mojej osobistej opinii jest zdecydowanie mniej "płynna" - wciąż jednak jest dobrą opcją dla wielu osób.

-> Zobacz To-Do tutaj <-

Kalendarz

Google Calendar

Kalendarz od Googla jest zdecydowanie najbardziej popularnym i najprostszym cyfrowym kalendarzem. Przydatna jest w nim integracja z Gmailem oraz proste umawianie spotkań.

-> Zobacz GCal tutaj <-

Outlook

To alternatywa od Microsoftu - dużym plusem jest jego integracja z Microsoft Teams i naszą szkolną pocztą.

-> Zobacz Outloook <-

Notatnik

Evernote

Evernote jest bardzo popularną aplikacją do notatek - pozwala ona na notowanie, formatowanie, oraz skanowanie notatek na papierze.

-> Zobacz Evernote <-

OneNote

OneNote to dobra, darmowa alternatywa dla Evernote'a od Microsoftu, zintegrowana z pakietem Office i aplikacją Teams.

-> Zobacz OneNote <-

Notion

Na sam koniec wspomnę o aplikacji Notion, która w bardzo ciekawy sposób łączy funkcje listy zadań, kalendarza, notatek i wielu innych.

-> Zobacz Notion <-

Papierowe

Dla osób, które preferują papier (w tym ja!), zdecydowanie polecam metodologię Bullet Journal jako idealny sposób na zapisywanie i przetwarzanie zadań, notatek i wydarzeń.

-> Oficjalna strona Bullet Journal <-
-> Szybki poradnik po polsku <-
-> Filmik-instrukcja (włącz napisy po polsku) <-

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.