Odpoczynek jest ważny | Uczyć Się O Nauce 1

Uczyć Się O Nauce lut 09, 2020

Witajcie w naszym nowym newsletterze! Będziemy tu pisać o współczesnej edukacji i jej problemach - oraz o tym, jak można je rozwiązać. Chcemy zmierzyć się ze wszystkimi “brudami” naszego obecnego systemu edukacji. Dziękujemy za subskrypcję - poniżej pierwsze wydanie:

Odpoczynek jest ważny

W dzisiejszym świecie, tym, w którym praca oznacza stres, wyczerpanie i brak satysfakcji, odpoczynek został zepchnięty do funkcji czegoś potrzebnego, ale w pewnym sensie “narzuconego”. Musimy spać, jednak wielu z nas, gdyby mogło, wolałoby nie spać, tylko na przykład pracować czy spędzać dodatkowy czas z rodziną. Nie chcemy odpoczywać. Praca jest uzależniająca, więc… Po prostu konsumujemy kolejne espresso i idziemy na kolejne spotkanie. Przecież, skoro inni potrafią robić tak dużo niekoniecznie śpiąc te 8 godzin, to dlaczego my też nie możemy? Niestety ten problem jest tak głęboko zakorzeniony w naszej kulturze, że bardzo trudno zobaczyć go nam z innej strony.
A co gdyby to sen był dla nas najważniejszym priorytetem? Co gdybyśmy byli gotowi spóźnić się pewnego dnia do pracy w zamian za przespanie pełnych ośmiu godzin? Badania jednogłośnie potwierdzają, że pracownicy, którzy przychodzą do pracy regularnie wypoczęci osiągają lepsze rezultaty w swojej pracy oraz zgłaszają lepsze samopoczucie.
Nasz organizm potrzebuje odpoczynku. Zamiast wkurzać się na to “ograniczenie”, lepiej traktować sen i ogólny odpoczynek jako coś dobrego, jako taką wartościową chwilę tylko dla nas. Większość z nas dobrze wie, że jeśli będziemy cisnąć bardzo mocno przez pewien czas, w pewnym momencie dojdzie do kryzysu. Złamiemy się i prześpimy całą niedzielę.
Wydaje nam się, że ten sprawdzian, który będziemy pisać w poniedziałek będzie kluczowy dla naszej “kariery” edukacyjnej. Myślimy o nim cały weekend zarywając nocki. A może jednak bycie wyspanym i dobrze wypoczętym będzie miało większy pozytywny wpływ na to, jak nam ten sprawdzian pójdzie oraz jak będziemy się czuć przez cały tydzień?
W dzisiejszym wydaniu naszego newslettera zmierzam do tego, że odpoczynek, nie ważne jak bardzo czasami przez nas nie lubiany, jest kluczowym elementem osiągania dobrych wyników oraz posiadania dobrego samopoczucia. A przecież w końcu chyba to jest to, czego chcemy?

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.