Wyposażyć w narzędzia | Uczyć Się O Nauce 7

Uczyć Się O Nauce mar 22, 2020

Dzisiaj będzie dosyć osobiście. Osobiście w takim sensie, że dzisiejszy temat jest wyjątkowo dla mnie ważny. Taki meta-temat trochę.

Największą wadą naszego systemu edukacji jest kompletne pominięcie nauki uczenia się. Nie mówimy o neurodydaktyce, produktywności, mnemotechnikach, kreatywnej współpracy. W żadnym z podręczników nie znajdziemy poradnika, jak jego zawartość przyswoić w porządny sposób. Tak, jakby system edukacyjny w ogóle nie miał służyć rozwojowi młodych ludzi, tylko zaliczaniu wcześniej ustalonych progów.

Ja to widzę jako otwartą ranę przez którą wdarło się już niejedno zapalenie. Setki tysięcy ludzi co roku kończą liceum, studia bez umiejętności samo-organizacji i mądrej współpracy. Może jakoś to odkryją mając trzydzieści, czterdzieści lat.

To jest ogromna stracona możliwość rozwoju społeczeństwa. Nie ma ani jednego przedmiotu, który tego uczy. A jest to bardzo potrzebne każdemu - oczywiście jednym bardziej, drugim mniej.

Co zrobić? Jak na to odpowiedzieć?

Stworzyć podręcznik uczenia się. Właśnie czymś takim jest Produktywny Uczeń. Ciągle rozwijającym i ulepszającym się podręcznikiem nauki. Nie chodzi o to, żeby zarabiać pieniądze, tylko wspierać genialne umysły. Pomóc im być najlepszą wersją siebie.

Dziękujemy Wam za to, że tutaj jesteście. Dzięki Wam nasza praca ma sens i nasza misja się realizuje.

Już jutro kolejny odcinek podcastu o Bullet Journalu a za niedługo ogłosimy datę naszych pierwszych warsztatów w Krakowie 🚀

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.